Aktualności
    Miło nam poinformawać iż, nauczyciel wychowania fizycznego SP nr 3 mgr Artur Pobiegło ukończył 14 października Koronę Maratonów Polskich, przy okazji poprawiając swój rekord osobisty. 14 października Artur Pobiegło ukończył ostatni, 19 PKO Poznań Maraton (42 km.195 m), który wchodzi w skład maratonów zaliczanych do Korony Maratonów Polskich. Naucyciel dokonał tego w czasie 3:41, co pozwoliło mu na poprawienie rekordu osobistego. Prypominamy, że Korona Maratonów Polskich to pięć takich przedsięwzięć sportowych w następujących miastach, Dębno (woj. zachodniopomorskie), Kraków, Warszawa, Wrocław oraz Poznań. By zdobyć "koronę" należy przebiec wsystkie powyższe maratony w ciągu 2 lat. Nasz wf-ista zdołał ukończyć to zadanie w zaledwie 6 miesięcy. "Ogromnie się ciezę ze zrealizowania celu, który był zawsze moim marzeniem" - mówi o swoim osiągnięciu Artur Pobiegło. Panu Arturowi życzymy samych sukcesów, zarówno sportowych, jak i zawodowych.

kategoria: Galeria
    W czwartek, 18.10.2018r., korzystając z ostatnich dni zapowiedzianej słonecznej pogody, uczniowie klas trzecich Gimnazjum (58 osób) pod opieką nauczycieli; Elżbiety Sytoń, Danuty Ptak,  Agaty Włodarczyk i Mirosława Sajdaka pojechali na wycieczkę autokarową do Chęcin, Oblęgorka i Zagnańska. W Chęcinach zwiedzali królewski zamek z końca XIII wieku, obejrzeli pokaz tańców średniowiecznych, usłyszeli, jak na wiwat strzelały armaty, a następnie w centrum miasta odwiedzili najstarszą kamieniczkę „Niemczówkę”. Kolejnym punktem programu wycieczki był Oblęgorek, a właściwie Muzeum Henryka Sienkiewicza zorganizowane w pałacyku, w którym mieszkał przez kilka lat autor najsłynniejszych polskich powieści historycznych. Zobaczyli oryginalny wystrój pięciu pokoi na parterze i zorganizowaną na piętrze współczesną wystawę pamiątek po polskim nobliście. Na zakończenie pojechali do Zagnańska pod najsłynniejsze polskie drzewo -”Bartka”. W drodze powrotnej do domu nie mogło obyć się bez czegoś „dla ciała”, więc wstąpili w Kielcach do popularnej restauracji na ciepły posiłek. Pełni wrażeń, z uśmiechem na twarzy ok. 20.00 wrócili do Dąbrowy Tarnowskiej.

kategoria: Galeria

Tegoroczne obchody Święta Edukacji Narodowej odbywające się 12 października w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Dąbrowie Tarnowskiej wzbogacone zostały poprzez dawno oczekiwany akcent, jakim było otwarcie zmodernizowanego boiska szkolnego. Obiekt otrzymał nowoczesną nawierzchnię chroniącą przed urazami i zapewniającą odpowiednie standardy użytkownikom. Oprócz tego boisko zostało wyposażone w potrzebną infrastrukturę. Inwestycja została sfinansowana w połowie ze środków gminy, a w połowie przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, którego przedstawiciel – wicemarszałek Stanisław Sorys przybył na uroczystość. Według słów Pana Burmistrza Krzysztofa Kaczmarskiego koszt całości zrealizowanej modernizacji to około pół miliona złotych. Na uroczystości Gości powitała Dyrektor szkoły Pani Iwona Wrzoskiewicz–Słonka. W swoim przemówieniu zwróciła uwagę m.in. na ważność sportu w kształtowaniu charakterów i postaw wśród młodych ludzi.

kategoria: Galeria
    W dniu 10 października 2018 r. klasy I a i II a wybrały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej.