Aktualności
    16 maja uczniowie klasy I a i IV a brali udział w wycieczce do Chrust w okolicach Kielc, gdzie znajduje się Kompleks Świętokrzyska Polana. Wycieczka zorganizowana była w ramach realizacji projektu „Piękno świata Przyrody - poznać zmysłami”. Uczniowie przez dłuższy czas przygotowywali się do realizacji tego projektu, więc ten dzień zostanie im z pewnością na długo w pamięci. Program wycieczki obejmował: dmuchańce; doskonalenie sprawności ruchowej poprzez pokonywanie przeszkód w Krainie Zabawy - Park Linowy; oglądanie na terenie Parku Miniatur dwudziestu makiet największych zabytków województwa świętokrzyskiego, odtworzonych z wielką precyzją zgodnie z istniejącą dokumentacją historyczną. Wielką atrakcją było zwiedzenie Oceaniki - zespołu wieloformatowych akwariów z setkami gatunków ryb i wodnych stworzeń z całego świata. Znalazły się tu ryby z rzek, jezior, mórz i oceanów podzielone wg miejsca ich występowania, a także zwierzęta wodne, które nie występują już w warunkach naturalnych. Po Oceanice oprowadzała uczniów pani przewodnik. Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: Grażyna Tabor, Renata Błasiak, Małgorzata Kawa, Maria Opiła. Również rodzice wsparli nas swoją opieką, za co serdecznie dziękujemy.
    kategoria: Galeria
    W sobotę 12 maja, uczennica klasy IIc Julia Tatarczuch, pod opieką polonistki Lucyny Chojnowskiej, uczestniczyła w XX Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim w ramach Akademii Polskiej Poezji. Po zakończeniu części ogólnopolskiej odbył się konkurs międzynarodowy, w którym uczestniczyła młodzież z polskich szkół i ośrodków w Czechach, na Węgrzech, Litwie i Ukrainie. Impreza odbyła się w Mościckim Centrum Kultury w Tarnowie.
    kategoria: Galeria
    15 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXVII edycji Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny". Organizatorem konkursu jest Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Rozgrywany jest w sześciu kategoriach wiekowych, adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą atrakcyjność zmagań i sprawiają, że rywalizacja jest trudna.
    Dwoje gimnazjalistów z naszej szkoły otrzymało w konkursie wyróżnienia: Hubert Burzec z kl. IIIa i Zuzanna Wajda z kl. IIIb. Wszystkim uczniom, którzy brali udział w konkursie, gratulujemy, szczególne gratulacje dla wyróżnionych. Szkolnym koordynatorem "Kangura Matematycznego" jest pani Józefa Buśko.
    kategoria: Z życia szkoły
    10.05 uczniowie klasy sportowej wraz z trenerem Arturem Pobiegło uczestniczyli w dniach otwartych Liceum nr 21 w Tarnowie. Jako drużyna która wygrała puchar „Termalica Cup” zostaliśmy zaproszeni przez pana dyrektora Marka Niemczurę, aby zagrać sparing z reprezentantami szkoły którą kieruje. Po zaciętym pojedynku musieliśmy uznać wyższość rywala. Walczyliśmy do końca, co ostatecznie pokazał wynik. Przegraliśmy 3:2, co wyraźnie pokazuje że chłopcy z klasy sportowej reprezentują naprawdę wysoki poziom gry. Dziękujemy za zaproszenie.

kategoria: Z życia szkoły