godlo
  Najnowsza galeria
  Sonda
   Jaką dyscyplinę sportu lubisz najbardziej?
  Licznik odwiedzin
  268838
  Galeria
  16 maja uczniowie klasy I a i IV a brali udział w wycieczce do Chrust w okolicach Kielc, gdzie znajduje się Kompleks Świętokrzyska Polana. Wycieczka zorganizowana była w ramach realizacji projektu „Piękno świata Przyrody - poznać zmysłami”. Uczniowie przez dłuższy czas przygotowywali się do realizacji tego projektu, więc ten dzień zostanie im z pewnością na długo w pamięci. Program wycieczki obejmował: dmuchańce; doskonalenie sprawności ruchowej poprzez pokonywanie przeszkód w Krainie Zabawy - Park Linowy; oglądanie na terenie Parku Miniatur dwudziestu makiet największych zabytków województwa świętokrzyskiego, odtworzonych z wielką precyzją zgodnie z istniejącą dokumentacją historyczną. Wielką atrakcją było zwiedzenie Oceaniki - zespołu wieloformatowych akwariów z setkami gatunków ryb i wodnych stworzeń z całego świata. Znalazły się tu ryby z rzek, jezior, mórz i oceanów podzielone wg miejsca ich występowania, a także zwierzęta wodne, które nie występują już w warunkach naturalnych. Po Oceanice oprowadzała uczniów pani przewodnik. Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: Grażyna Tabor, Renata Błasiak, Małgorzata Kawa, Maria Opiła. Również rodzice wsparli nas swoją opieką, za co serdecznie dziękujemy.
  kategoria: Galeria
  W sobotę 12 maja, uczennica klasy IIc Julia Tatarczuch, pod opieką polonistki Lucyny Chojnowskiej, uczestniczyła w XX Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim w ramach Akademii Polskiej Poezji. Po zakończeniu części ogólnopolskiej odbył się konkurs międzynarodowy, w którym uczestniczyła młodzież z polskich szkół i ośrodków w Czechach, na Węgrzech, Litwie i Ukrainie. Impreza odbyła się w Mościckim Centrum Kultury w Tarnowie.
  kategoria: Galeria
  8 maja pod opieką nauczycielek: pani Marii Opiły, pani Józefy Buśko, pani Urszuli Bobowskiej i pani Beaty Klich wyruszyliśmy na trzydniową wycieczkę szkolną do Budapesztu. Wyjechaliśmy spod naszej szkoły o północy, a już po ośmiu godzinach mogliśmy podziwiać piękno stolicy Węgier. Pierwszym punktem naszej wycieczki był Plac Bohaterów, znajdujący się na lewym brzegu Dunaju, czyli w Peszcie. Następnie udaliśmy się do Bazyliki św. Stefana – największego kościoła stolicy Węgier, który może pomieścić do 8500 wiernych. Kolejnym etapem naszej wędrówki był budynek parlamentu. Od przewodniczki dowiedzieliśmy się, że jest on jednym z największych gmachów parlamentów narodowych na świecie. Po wyczerpującym zwiedzaniu zjedliśmy obiad, który był węgierską specjalnością. Później udaliśmy się do hotelu na zasłużony odpoczynek...
   
  kategoria: Galeria
  7 maja w naszej szkole odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Bo najpiękniejsze są kwiaty polskie…” pod patronatem Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztofa Kaczmarskiego. Konkurs realizowano w ramach projektu „Pamięć Pokoleń. Stulecie odzyskania niepodległości” i przeznaczono dla uczniów klas I – IV szkół podstawowych z terenu gminy Dąbrowa Tarnowska. Po ocenie ponad czterdziestu prac, laureatów wybrało jury w składzie: pani Wioletta Rodak, pani Agata Szentaler i pan Kazimierz Zych. Laureatami zostali: I miejsce: - Julia Klich, SP Smęgorzów - Daria Nowak, SP Nieczajna Górna - Aleksandra Lekarczyk, SP Smęgorzów II miejsce: - Aleksandra Szczebak, SP Nieczajna Górna - Jessica Bąba, SP Nieczajna Górna - Emilia Barabasz, SP nr 1 Dąbrowa Tarnowska - Weronika Włodarczyk, SP nr 3 Dąbrowa Tarnowska III miejsce: - Julia Pelc, SP nr 1 Dąbrowa Tarnowska - Zuzanna Lekarczyk, SP Smęgorzów - Emilia Skotnicka, SP nr 1 Dąbrowa Tarnowska Wyróżnienia: - Mateusz Tabor, Jakub Rzeźnik – SP Smęgorzów - Nadia Opioła, Liliana Ritter – SP nr 2 Dąbrowa Tarnowska - Zofia Kijak, Nikola Szlosek - SP Nieczajna Górna - Maja Zachara, Hubert Dziedzic - SP nr 1 Dąbrowa Tarnowska - Oliwia Kopeć, Jan Laskowski - SP nr 3 Dąbrowa Tarnowska Ponadto przyznano Nagrodę Specjalną Milenie Ciećko ze Szkoły Podstawowej w Smęgorzowie. Pozostałe dzieci otrzymały nagrody za udział. Nagrody laureatom wręczali: pani dyrektor Iwona Wrzoskiewicz – Słonka i pan burmistrz Krzysztof Kaczmarski. Podziękowania otrzymali też nauczyciele przygotowujący uczniów. Konkurs zorganizowali: pan Zbigniew Plebanek i pan Mirosław Sajdak. Piękne dyplomy oraz ręcznie wykonane torebki prezentowe były dziełem pani Beaty Klich i pani Agaty Szentaler.
  kategoria: Galeria
  Znajdź nas na Facebooku
  Znajdź nas na Facebooku