godlo
  Sonda
   Jaką dyscyplinę sportu lubisz najbardziej?
  Licznik odwiedzin
  288403
  X POTYCZKI SZÓSTOKLASISTÓW 21 mar. 2016
  21 marca 2016 r. w naszej szkole odbyły się jubileuszowe, X Potyczki Szóstoklasistów. Uczestniczyły w nich dwuosobowe reprezentacje klas szóstych ze szkół podstawowych z Laskówki Chorąskiej, Lipin, Nieczajny Górnej, Szarwarku, Żelazówki oraz SP nr 1 i SP nr 2 z Dąbrowy Tarnowskiej. Kibicowali im wychowawcy i pozostali szóstoklasiści. Na początek zawodnicy musieli zmierzyć się z testem pisemnym. Dziesięcioro uczniów, którzy rozwiązali go najlepiej, przeszło do drugiego etapu.Obejmował on cztery konkurencje: znajomość bohaterów Powiśla Dąbrowskiego, rozpoznawanie roślin, elementy zdrowego stylu życia i orientację na mapie powiatu. Po zakończeniu tego etapu jury ogłosiło nazwiska pięciorga finalistów. Konkurencje finałowe to ubijanie piany z białek, historia dąbrowskiego Halifaksa oraz wykonanie zdrowej kanapki i jak najlepsze jej zareklamowanie. 
  W trakcie rozwiązywania testu pisemnego dla pozostałych na sali gimnastycznej szóstoklasistów przygotowaliśmy występy artystyczne. Zespół teatralny Awanturka wystąpił z przedstawieniem „Mieszkańcy Olimpu i okolic na wakacjach”. Piosenki śpiewali utalentowani wokaliści: Izabela Łapa, Ilona Krawczyk, Kamila Golemo, Aleksandra Czupryna i Dawid Sowa. Dwa układy: „Sax” i „Damą być” wykonał zespół taneczny Fuego. Elementy treningu piłkarskiego i siatkarskiego zaprezentowali uczniowie i uczennice klas sportowych. 
  Z okazji dziesięciolecia Potyczek organizatorzy wprowadzili dodatkową konkurencję na najpiękniejszą marzannę. Okazało się jednak, że wszystkie przyniesione marzanny są tak piękne, wykonane z niezwykłą starannością, że komisja oceniająca postanowiła nagrodzić wszystkich uczestników tego konkursu. Nie obeszło się też bez urodzinowego tortu z fajerwerkami. 
  Następnie dyrektor szkoły Iwona Wrzoskiewicz – Słonka wraz z burmistrzem Krzysztofem Kaczmarskim wręczyli nagrody uczestnikom i laureatom Potyczek. Ponieważ były to dziesiąte Potyczki, postanowiliśmy przyznać Puchar Dziesięciolecia szkole, której uczniowie najwięcej razy wygrali nasz konkurs. W poprzednich edycjach po cztery razy zwyciężali uczniowie SP nr 1 i SP nr 2. Dlatego też tegoroczne zmagania były decydujące. Dzięki zwycięstwu Joanny Leżoń puchar powędrował do SP nr 1. Odebrał go wychowawca Joanny, Marek Gawęda.
  Laureaci:
  I miejsce – Joanna Leżoń ze Szkoły Podstawowej nr 1
  II miejsce – Oliwia Porada z Niepublicznej Niepłatnej Szkoły Podstawowej w Żelazówce
  III miejsce – Michał Kłos – Kufel ze Szkoły Podstawowej nr 2
  IV miejsce – Damian Kawa ze Szkoły Podstawowej nr 2
  V miejsce – Jakub Kaczor ze Szkoły Podstawowej nr 1
  Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a kolejnych szóstoklasistów zapraszamy już za rok!
  Potyczki zorganizowały: Renata Błasiak, Lucyna Chojnowska i Anna Szczygieł przy wsparciu dyrekcji i pozostałych nauczycieli. W jury pracowały: Józefa Buśko, Maria Opiła, Edyta Sajdak oraz ze szkół podstawowych: Bernadetta Pabian (część pisemna) i Małgorzata Gawlik (część II i finał). Komisja artystyczna oceniająca marzanny to: Renata Błasiak, Zbigniew Plebanek i Kazimierz Zych. Piękną wiosenną dekorację wykonali uczniowie integracyjnej klasy II d pod kierunkiem Małgorzaty Kawy. Uczniów do występów artystycznych i sportowych przygotowali: Lucyna Chojnowska, Agata Włodarczyk, Sylwia Marciniec i Artur Pobiegło.
  Znajdź nas na Facebooku
  Znajdź nas na Facebooku